TTT Běžecké segmenty / TTT Running segments 2019

10 etap, 5 měsíců, kombinace Strava segmentů a běhů na dráze/silnici, nová motivace a spousta zábavy, startovné zdarma, ceny hodnotné … to vše v duchu fair play s ručním měřením časů

Datum zahájení seriálu:

středa 17.7.2019 0:00 CET

Počet segmentů/etap v seriálu:

10 (slovy deset) – dle situace (a sněhové pokrývky na horách) to možná protáhneme až do Vánoc, resp. TTT Novoročního Lampiónového běhu 2020

Délka trvání jednoho segmentu/etapy:

14 dní (slovy čtrnáct)

Systém soutěže:

Vyraž na trať kdykoli v době konání segmentu (14-ti denní okno) a sám si změř čas. Ten pak zapiš na našich webových stránkách. Zapisuj ručně změřený čas, nikoli čas Strava segmentu (ten může být dost nepřesný). Na konci každého období se okamžitě dozvíš, jak na tom jsi v porovnání s ostatními závodníky. Navíc podporujeme týmového ducha, a tak sebou vezmi co nejvíce týmových parťáků/kamarádů a zaberte spolu v týmové soutěži – počítají se 3 nejlepší bodová ohodnocení + 1 bod za každého člena týmu.

Budou se střídat vždy etapy s konkrétním místem a etapy volné zaměřené na dráhu, či silnici, aby si nemusel za segmenty cestovat pořád na druhou stranu Prahy…
Info o segmentu / zápis časů / výsledková listina:

zde

Pravidla seriálu:

Individuální – do celkového pořadí se počítá 6 nejlepších výsledků z celkového počtu 10 etap. Bodový zisk vychází z kvadratické funkce:

X = 100* [ max{0, 2-(Time/TimeWinner)}]^2

/created by Pepa Vodička – spřízněná to statistická duše TTT/

– kdo nechápe, proč zrovna tento unikátní vzoreček, nechť si nakreslí průběhu funkce … má to svoje rácio B-)

Týmová soutěž – do celkového pořadí se počítají výsledky ze všech 10 etap. V rámci etapy se sčítají 3 nejlepší bodová hodnocení + 1 bod za každého člena týmu.

Bodové zvýhodnění pro ženy pro týmovou soutěž

-výkon každé ženy je zvýhodněn koeficientem 0.865 a tento čas teprve vstupuje do kvadratické funkce (pokud tedy žena zaběhne např. 5 kilometrů za 20min, do výpočtu jí vstupuje čas 17min 18s)

– tímto se snažíme alespoň přiblížit zrovnoprávnění mezi výkonem muže a ženy (koeficient vychází z rozdílů mezi mužskými a ženskými světovými rekordy)

FAQ:

Q: Můžu si zaběhnout segment vícekrát?

A: Můžeš kolikrát chceš, stejně tak můžeš zapsat danou etapu, kolikrát chceš, systém sám vybere nejlepší čas (funkce min)

Q: Mám zapsat hodinkový čas, nebo čas, který ukazuje Strava (ten Strava je totiž zpravidla lepší)?

A: Určitě ten hodinkový, ručně změřený. Strava segment může být dost nepřesný, slouží jen doplňkově.

Ceny:

První 3 muži a 3 ženy v celkovém (redukovaném) pořadí  získají startovné zdarma na TTT Novoroční Lampiónový běh 2020 (neplatí pro TTT, kteří mají startovné na našich závodech zdarma :D)

Nejlepší tým vyhrává exkluzivní soudek Pivovaru Hostivaru, který vítězný tým vypije buď na TTT Vánočním večírku (v případě vítězství), anebo slavnostně získá na TTT Novoročním lampiónovém běhu

http://www.tttparta.cz/series/run-segment/

Inspired by www.kpo.cz

Powered by www.tttparta.cz

 

Last edited by pavelmuzicek on July 13, 2019 at 7:21 am.